Brigády v Rakousku

Vyšší platy v Rakousku lze využít nejen pro dlouhodobé zaměstnání, ale i pro krátkodobé přivýdělky. O tom, že je v Rakousku poptávka po sezónních pracovnících ze zahraničí svědčí i to, že i když bylo po vstupu České republiky do Evropské unie potřebné pracovní povolení i na sezónní práce, jeho vyřizování bylo jednodušší.

O letní brigády v Rakousku mají zájem hlavně studenti, ale mohou je využít i ti, kteří jsou na doma bez práce, případně si dvou-třítýdenní brigádou během dovolené může doplnit chybějící finance i člověk, který je zaměstnán.

Kde hledat brigády v Rakousku

Sezónní práce, resp. brigády je možné v Rakousku hledat ve více oblastech.
Zde jsou nejvýznamnější z nich:

Práce v cestovním ruchu

  • Práce v hotelu a v jiných ubytovacích zařízeních,
  • Práce v gastronomii (restaurace, bary, kavárny),
  • Práce ve službách, které souvisí s cestovním ruchem.

Práce v zemědělství (práce na farmě)

  • Sběr ovoce
  • Sběr zeleniny
  • Péče o zemědělské rostliny (+ sběr)
  • Péče o hospodářská zvířata
  • Obsluha zemědělských strojů

» Práce v Rakousku na farmě

Práce v lesním hospodářství

  • Sázení stromků, péče o mladé stromy
  • Práce v oblasti zpracování dřeva

Práce ve stavebnictví

Jak hledat brigádu v AT

Hledání brigády v Rakousku je podobné jako hledání klasického zaměstnání, některé způsoby jsou však použitelné jen omezeně, nebo vůbec.
Velmi důležitou roli hraje při hledání brigády internet, a to nejen při samotném hledání, ale i při následné komunikaci při jejím sjednávání. I když ceny hovorů do zahraničí výrazně klesly, e-mail je zdarma. Telefonování má své výhody, například v tom, že neztrácíte drahocenný čas čekáním na odpověď, hned prodiskutujete další otázky, které vyplynou z konverzace a prakticky okamžitě víte na čem jste a jestli si máte hledat něco jiného. Na druhé straně telefonická komunikace vyžaduje mnohem lepší znalost němčiny, jako komunikace e-mailem.

Další důležitá věc, kterou je třeba si uvědomit je, že i když se jedná o letní brigády, je dobré začít s hledáním v dostatečném předstihu. Hlavně farmáři jsou rádi, když mají na termín sběru dopředu zajištěn dostatečný počet sběračů, ale i zaměstnavatelé v cestovním ruchu jsou spokojenější, když vědí, že budou mít dostatek personálu, když ho budou potřebovat.

» Kde hledat nabídky práce v Rakousku

Brigáda v Rakousku a němčina

Sezónní práce v Rakousku, zvláště na farmě kladou na jazykové schopnosti skutečně minimální nároky. Některé profese, především v cestovním ruchu si však kromě schopnosti domluvit se vyžadují i ​​specifickou slovní zásobu, potřebnou pro provádění práce.

I přesto, že práce na již zmíněné farmě by byla někdy zvládnutelná dokonce jen s několika naučenými frázemi, místní jazyk je dobré ovládat i kvůli tomu, aby se člověk v zahraničí věděl sám o sebe postarat.

Ďalšie zdroje informácií: