Brno – práce v Brně, nabídka

Aktuální nabídka práce, Brno město. Volná pracovní místa v Brně zveřejněna na největších pracovních portálech v ČR a na stránkách úřadu práce v Brně.

Možnosti uplatnění v průmyslu i ve službách – velké brněnské podniky, pracovní agentury působící v Brně. Zaměstnání a brigády v celém okrese BM. Tipy pro hledání práce.

Nabídka práce Brno

Nabídka práce v Brně na největších českých pracovních portálech:

Na uvedených webových stránkách najdete nejen pracovní nabídky zaměstnání, ale také brigády pro Brno.

Úřad práce v Brně

Volná místa úřadu práce Brno jsou zveřejněny na integrovaném portále Ministerstva práce a sociálních věcí.

Úřad práce Brno město – kontaktní údaje
Úřad práce – všechny okresy a základní informace

Brigády Brno

Brigády v Brně zprostředkovávají především pracovní agentury. Aktuální pracovní nabídky brigád můžete ale samozřejmě najít i přímo.
Seznam specializovaných agentur a více informací o možnostech získání brigády v Brně najdete později v samostatném článku Brigády Brno.

Brigáda a práce v okolí Brna

Brigády a nabídka práce Brno venkov – volná místa v okrese
Brigády a nabídka práce Břeclav – volná místa v okrese
Brigády a nabídka práce Znojmo – volná místa v okrese

Volná místa Brno – další možnosti

Volná místa v Brně nabízejí jak velké, tak i malé firmy. Působí jich tu stovky. Velké firmy zaměstnávající zpravidla více zaměstnanců však častěji rozšiřují výrobu a rozšiřují své řady o nové spolupracovníky. Na druhé straně také častěji hledají náhradu za pracovníky odcházející. Navíc nabízejí také uplatnění pro nejrůznější profese. Pracovní nabídky zveřejňují na vlastních firemních webových stránkách a často také na stránkách místního úřadu práce, některé firmy upřednostňují zaměstnávání prostřednictvím pracovní agentury.

Možnosti práce Brno:
Brno nabízí možnosti zaměstnání v široké škále průmyslových odvětví.
V potravinářství patří k těm větším brněnským podnikům například výrobci pekárenských výrobků, pekárny PENAM, a.s., UNITED BAKERIES a.s., nebo Pekárna Crocus s.r.o. kde mohou je uplatnění pro pekaře a cukráře. Významným je také tradiční výrobce piva, pivovar STAROBRNO (Heineken Česká republika, a.s.).

Pracovní nabídky v Brně lze hledat také v elektrotechnickém průmyslu, například u firem Qisda Czech s.r.o., Wistron InfoComm (Czech), s.r.o., HAMA spol. s r.o., DELONG INSTRUMENTS a.s., nebo u výrobce elektronových mikroskopů, firmy FEI Czech Republic s.r.o..

Výrobou elektrických strojů a elektrických pohonů se zabývá v Brně firma VUES Brno s.r.o., firma EM Brno s.r.o. vyrábí elektromotory, nebo firma ESB Rozvaděče, a.s. se zabývá výrobou rozvaděčů.

Brno, práce v těžkém průmyslu:
V Brně působí také několik sléváren. Výrobou odlitků se zabývají např. firmy:

 • EVOLUTA s.r.o.
 • FERAMO METALLUM INTERNATIONAL s.r.o.
 • KRÁLOVOPOLSKÁ SLÉVÁRNA, s.r.o.
 • ROUČKA SLÉVÁRNA, a.s.

Volná místa v Brně mohou nabízet další průmyslové podniky.
Strojírenstvím se zabývají například firmy KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s., výrobce strojírenského zařízení a jeřábů, Siemens Industrial Turbomachinery s.r.o., která se zabývá výrobou průmyslových parních turbín, nebo firma Šmeral Brno a.s., výrobce tvářecích strojů, nástrojů pro tváření a odlitků. Brněnská firma ZKL Brno, a.s. je výrobcem valivých ložisek, speciálních ložisek a komponentů pro železniční a automobilový průmysl.

Významnými brněnskými výrobními podniky jsou také firma ZETOR TRACTORS a.s. (člen ZETOR Group), tradiční výrobce traktorů a motorů Zetor, firma Smurfit Kappa Czech s.r.o. výrobce papírových obalů, výrobce vlnařských přízí a tkanin, firma Nová Mosilana, a.s..
V Brně má svůj výrobní závod a vývojové centrum firma Honeywell (Honeywell – Global Design Center), výrobce ovládacích prvků alarmů, ventilů, termostatických hlavic na topení, atd..

Práce v Brně ve stavebnictví mohou nabízet pro odborné (technici, stavbyvedoucí) i dělnické profese (řemeslníci, dělníci, řidiči) jak velké stavební podniky jako Skanska a.s., která má zde zastoupení divizí pozemního i silničního stavitelství, tak i mnoho menších stavebních firem.

Práce v Brně v IT technologií:
Možnosti zaměstnání v Brně v oblasti informačních technologií jsou jednak u výrobců software. U známých firem např. AVG Technologies CZ, s.r.o., nebo Cígler Software, a.s., nebo u menších firem.
Další možnosti nabízejí firmy poskytující služby např. firma IBM Global Services Delivery Center Czech Republic, s.r.o. (zákaznická podpora), firma Motorola Solutions CZ s.r.o., poskytující servis a opravy mobilních datových systémů, nebo brněnská pobočka pražské firmy Logica Czech Republic s.r.o., která poskytuje konzultace a služby v oblasti IT.

Vysoký potenciál nalezení zaměstnání v Brně pro různé profese je i ve službách. Tradičně v bankovnictví, pojišťovnictví, u České pošty a Českých drah, ale také například u známé brněnské firmy STUDENT AGENCY, s.r.o., která je významným autobusovým dopravcem, prodejcem letenek a dovolených s pobočkami v ČR i na Slovensku, nebo u firmy Veletrhy Brno, a.s., která pořádá veletrhy a výstavy na brněnském výstavišti.

Brno jako sídlo několika univerzit a vysokých škol nabízí široké možnosti zaměstnání pro učitele. Vysoké šance najít volná místa v Brně mají i lékaři, sestry a další pracovníci ve zdravotnictví.
Práci v administrativě je zase možné hledat ve státní správě a to nejen na úřadech spravujících město, ale také na úřadech s krajskou působností.

Nabídka práce Brno ZPS, TZP

Možnosti práce v Brně pro občany se změněnou pracovní schopností:

 • “Šance”, družstvo handicapovaných (výroba, prodej a opravy zdravotních pomůcek, tisk a pod.)
 • Brněnská Drutěva, výrobní družstvo (zakázková výroba a kovovýroba)

Nabídka práce Brno ZPS, TZP na úřadě práce.

Pracovní agentury v Brně

V Brně působí mnoho personálních agentur, některé zde mají své sídlo, jiné mají ve městě svou pobočku. Tyto pracovní agentury zprostředkovávají dlouhodobé nebo krátkodobé zaměstnání, některé i brigády.

Mezi velké personální agentury v Brně, z nichž jsou téměř všechny začleněny do nadnárodních společností patří:

 • ADECCO
 • Grafton Recruitment s.r.o.
 • Index Nosluš s.r.o.
 • Manpower, s.r.o.
 • Trenkwalder a.s.

Další agentury práce Brno:

 • Bohemia Manscraft
 • connect-EUROJOBS CZ s.r.o.
 • ABING – družstvo
 • Advantage Consulting, s.r.o.
 • APROFES, s.r.o. (pracovní místa pro střední a vyšší management, vedoucí pracovníky a speciální odborníky)
 • AW Partners, s.r.o. (pracovní místa pro kvalifikované manažery a odborné pracovníky)
 • Axial Personnel Agency, s.r.o. (práce, brigády)
 • BHS Partner s.r.o.
 • BILLANC PARTNERS ČR, s.r.o. (pracovní místa pro střední a vrcholový management a specializované odborníky)
 • ESTA XAWAX a.s.

(seznam samozřejmě není úplný)

Ďalšie zdroje informácií: