Jak se připravit na přijímací pohovor – příručky

Na webu najdete mnoho návodů jak se připravit na pohovor do zaměstnání (například zde). Některé jsou jen velice stručné a prakticky nepoužitelné, jiné celkem podrobné, na kterých se dá stavět. Když vám ale na získání pracovního místa opravdu záleží a chcete být skutečně dobře připravení potřebné informace a tipy najdete spíše v tištěných publikacích.

Ty, dostupné na českém knižním trhu najdete ne této stránce.

Příručky pro přípravu na přijímací pohovor

Přijímací pohovor do zaměstnání a jak jej úspěšně složit

Autor: Alan H. Nierenberg
Nakladatelství: Computer Press
Počet stran: 160

Publikace Alana Nierenberga vás provede přípravou na pohovor a pak postupně všemi jeho fázemi, až po jeho úspěšné ukončení. Pomůže vám navázat vztah s pohovorujícím, zaujmout a s přehledem odpovědět na časté dotazy (i na ty záludné, například, pokud jste často měnili zaměstnání, nebo byly dlouhodobě nezaměstnaní). Řeší i otázku platu, abyste s ním mohli být spokojeni. Nezapomíná ani na následující pohovory.

101 skvělých odpovědí na ostré otázky při přijímacím pohovoru – Jak zaujmout zaměstnavatele

Autor: Ron Fry
Nakladatelství: Computer Press
Počet stran: 152

Jak odpovědět na ty nejnepříjemnější otázky na pracovním pohovoru? Tak přesně tomuto tématu se věnuje kniha Rona Frye na svých více než sto padesáti stranách. Díky ní se už nemusíte nechat zaskočit otázkami, na které se můžete předem připravit. Jako bonus v závěru autor ještě přidává 20 otázek, které můžete na pohovoru položit vy.

Vše o přijímacím pohovoru – Jak poznat druhou stranu

Autor: Marek Matějka a Pavel Vidlář
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 216

Jedná se o druhé vydání knihy, které bylo přepracováno a aktualizováno. Na rozdíl od jiných publikací se věnuje přijímacímu pohovoru nejen ze strany uchazeče, ale i ze strany zaměstnavatele. Dovolí tak lépe poznat záměry a potřeby té druhé strany, což může mít pozitivní vliv na váš úspěch.
Autoři téma obsazení volného pracovního místa rozebírají opravdu zeširoka. Kromě průběhu samotného pohovoru se věnují i ​​tvorbě pracovní nabídky, životopisu, psychologickým testům, či pracovním vztahům.

Tištěná kniha je již vyprodána, k dispozici je ale PDF e-kniha.

Jak úspěšně zvládnout přijímací pohovor – Prezentujte se sebejistě a vyvarujte se nejčastějších chyb při pohovoru

Autor: Rebecca Corfield
Nakladatelství: Computer Press
Počet stran: 72

Kniha Rebeccy Corfield je ze všech uvedených publikací nejtenčí. I přesto se však jedná o kvalitního průvodce pohovorem do zaměstnání. V úvodních kapitolách knihy se obeznámíte s problematikou. V těch dalších vás provede už samotnou přípravou. Setříděním informací, volbou strategie, vlastní prezentací. Pomůže vám se také připravit na nejčastěji kladené otázky. Kniha jich nabízí 30 spolu s odpověďmi, kterými se můžete inspirovat. Autorka nezapomíná ani na fázi následující po pohovoru.

Přejeme vám hodně úspěchů.

Přečtěte si také:

Ďalšie zdroje informácií: