Nabídka práce v Rakousku – kompletní seznam

Pokud si chcete najít zaměstnání v Rakousku, můžete ho hledat více způsoby, resp. využít více zdrojů, které nabízejí volná pracovní místa. Na této stránce naleznete kompletní seznam způsobů, jakými se lze dostat k zaměstnání v Rakousku.

AMS – rakouský úřad práce (ams.at)

Určitě se vyplatí ještě z domova navštívit webovou stránku rakouského úřadu práce. Nachází se na ní rozsáhlá databáze pracovních nabídek a také další pomůcky a informace.
S hledáním práce vám mohou pomoci i samotní pracovníci AMS.
» Práce v Rakousku přes rakouský úřad práce (AMS)

Rakouské pracovní agentury

Práci v Rakousku může najít i pomoci některá z pracovních agentur, které zde působí. Své pobočky mají v Rakousku i velké personální agentury s mezinárodní působností.
» Personální (pracovní) agentury v Rakousku

Práce v AT přes české pracovní agentury

I české pracovní agentury mohou zprostředkovat práci v Rakousku. Agentur, které se tím zabývají však není mnoho. Některé z nich se specializují například na sezónní práce, resp. brigády, jiné na oblíbenou práci pečovatelky starších lidí v Rakousku.
» Práce v Rakousku přes české pracovní agentury

Nabídka práce v Rakousku na českých pracovních portálech

Pokud si chcete hledat práci přes internet v češtině, můžete využít některý ze českých pracovních portálů. Musíte si však uvědomit, že i když je práce inzerovaná v češtině, na přijetí do zaměstnání a jeho výkon bude s největší pravděpodobností i tak potřebná němčina.
» Práce v Rakousku na českých portálech

Rakouské pracovní portály a vyhledávače pracovních nabídek

Na “rakouském internetu” je nabídka práce mnohem bohatší, než na “českém” a celkově více je i samotných pracovních portálů. Ty mohou být čistě rakouské, nebo mezinárodní, lokalizované pro rakouský pracovní trh.
»Nabídka práce v Rakousku přes rakouské pracovní portály
»Specializované pracovní portály
»Vyhledávače pracovních nabídek v Rakousku
»Práce v Rakousku v hotelech a restauracích

Nabídka práce v rakouských novinách

Pracovní nabídky přinášejí také rakouské deníky a i když se tento způsob hledání práce může zdát jakkoliv zastaralý, může mít své opodstatnění. Navíc, nejste nuceni kupovat si a listovat papírové vydání novin, protože kromě tištěné verze můžete pracovní nabídky najít i na internetu, na webových stránkách novin.
» Nabídka práce v Rakousku v novinách

Weby podniků a firem

Mnohé velké i menší podniky a firmy inzerují volná místa na svých webových stránkách. Často tam najdete i další informace týkající se zaměstnání v konkrétní firmě. Je užitečné si je přečíst, protože mohou rozhodnout o tom, zda se vůbec budete mít zájem se o dané volné místo ve firmě ucházet.
» Nabídka práce v Rakousku na firemních webech

Vyvěšený pracovní nabídky

Inzeráty na volná místa můžete najít vylepený ve výkladu, nebo v okně. Tento způsob vyhledávání pracovních nabídek není vhodný pro každého, avšak pro určité profese je taková forma zveřejňování pracovních míst typická a nevyplatí se ji přehlížet.
» Rakousko – pracovní nabídky na vývěskách

Přímé oslovení rakouského zaměstnavatele

Někdy může vést k úspěchu i to, pokud se vy sami nabídnete firmě, aniž by ona inzerovala volné místo. Pokud máte co nabídnout, nemusíte se ničeho obávat. V některých případech je možná osobní návštěva, běžnější je ale písemná forma (životopis, motivační dopis).
» Hledání práce v Rakousku přímým kontaktováním firem

Nové zaměstníní v Rakousku přes známé a sociální sítě

Sociální sítě obvykle využíváme na nezávaznou komunikaci s našimi přáteli, avšak jejich využití je možné i při hledání práce. Některé jsou dokonce na budování kariéry zaměřené. Kromě internetových přátelství je možné využít i osobní kontakty s lidmi, kteří sociální sítě nepoužívají, nebo je používají, ale náš vztah s nimi není tak blízký, abychom si je přidali ve svém profilu za přítele.
» Práce v Rakousku přes přátele a známé

Práce v zahraničí přes Úřad práce – EURES

S hledáním práce v zahraničí může pomoci i českých úřadů práce a to prostřednictvím EURES poradců a asistentů. Ti poskytují i ​​další informace týkající se práce v jednotlivých zemích Evropské unie. Kromě osobního kontaktu můžete navštívit i webové stránky projektu.
» Práce v zahraničí přes EURES

Veletrhy práce

Práci v zahraničí můžete získat i na tzv. veletrzích, či burzách práce, na kterých se prezentují zaměstnavatelé, kteří hledají nové zaměstnance. I když momentálně nehledáte práci, na těchto akcích můžete získat zajímavé informace a kontakty.
» Veletrhy práce v Rakousku

Nabídka práce v Rakousku v mobilu

Pokud máte iPhone, nebo mobilní telefon s Androidem, můžete práci v Rakousku hledat i pomocí něj. Několik významných pracovních portálů už vytvořilo aplikace pro tato zařízení a nabízí je přes iTunes a Android Market ke stažení.
» Práce v Rakousku přes aplikace pro iPhone a Android

Ďalšie zdroje informácií: