Olomouc – práce v Olomouci, nabídka

Nabídka práce, Olomouc. Aktuální volná místa v Olomouci a okolí v nejrozsáhlejších databázích na českém webu a také inzerce práce pro úřad práce v Olomouci.

Odvětví s největší šancí na pracovní uplatnění na Olomoucku, firmy působící v těchto odvětvích, personální agentury v Olomouci zprostředkující zaměstnání nebo brigády v okrese OL. Práce Olomoucko.

Nabídka práce Olomouc

Nabídka práce v Olomouci na největších českých pracovních portálech:

Na uvedených webových stránkách najdete nejen pracovní nabídky zaměstnání, ale také brigády pro Olomouc.

Úřad práce v Olomouci

Volná místa úřadu práce Olomouc jsou zveřejněny na integrovaném portále Ministerstva práce a sociálních věcí.

Úřad práce Olomouc – kontaktní údaje
Úřad práce – všechny okresy a základní informace

Brigády Olomouc

Brigáda v Olomouci vám může být zprostředkována některou z personálních agentur působících ve městě, nebo si ji může najít sami. Hledat nabídky brigád může na internetu na webových stránkách pracovní agentury a pracovnách portálech, ale i přímo u konkrétních zaměstnavatelů.
Seznam specializovaných agentur a více informací týkajících se nalezení brigády v Olomouci najdete později v samostatném článku Brigády Olomouc.

Brigáda a práce v okolí Olomouce

Brigády a nabídka práce Přerov – volná místa v okrese
Brigády a nabídka práce Prostějov – volná místa v okrese
Brigády a nabídka práce Šumperk – volná místa v okrese
Brigády a nabídka práce Bruntál – volná místa v okrese
Brigády a nabídka práce Opava – volná místa v okrese

Volná místa Olomouc – další možnosti

Obecně platí, že v regionálně významných odvětvích je největší šance na pracovní uplatnění a čím větší podnik, tím více pracovních nabídek může nabídnout. Volná pracovní místa najdete na firemních webech na kterých se můžete někdy i přímo ucházet o konkrétní pracovní pozici. Hlavně velké firmy často umisťují a spravují svou sekci “Kariéra” na největších pracovních portálech například Jobs.cz.

Práce Olomouc pro různé profese:
V Olomouci působí mnoho firem. Nejvíce možností uplatnění nabízí především strojírenský průmysl, který má v Olomouci široké zastoupení.
K olomouckým podnikům působícím v této oblasti patří například firmy:

 • Exerion Precision Technology Olomouc s.r.o. (výroba montážních modulů, podavačů papíru, obaly)
 • M.L.S. Holice, spol. s r.o. (výroba elektromotorů)
 • Senior Flexonics Czech s.r.o. (výroba hliníkových a ocelových trubek pro klimatizaci a topení pro automobilový průmysl)
 • Koyo Bearings Česká republika s.r.o. (výroba válečkových a jehličkových ložisek) (pobočka také v obci Bystrovany)
 • TOS Olomouc, s.r.o. (výroba konzolových frézek a komponentů pro obráběcí stroje)

Významným olomouckým podnikem, působícím ve slévárenství jsou Moravské železárny, a.s., výrobce odlitků a výkovků (člen UNEX a.s.).

Široké možnosti práce v Olomouci nabízí také stavebnictví.
V Olomouci sídlí velké množství stavebních firem, například EUROGEMA CZ, a.s., zaměřena na pozemní a inženýrské stavby na klíč, firma GEMO OLOMOUC, spol. s r.o. zabývající se projektovou, inženýrskou, realitní i developerskou činností, firma IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s., zabývající se výstavbou a rekonstrukcí železničních tratí, silnic a mostů, nebo firmy IP systém a.s., HSH Stav s.r.o., VH PROSPEKT s.r.o., MORAVSKÁ VÝROBNÍ, a.s. a mnoho dalších.
Významným výrobcem stavebních materiálů je firma PRESBETON Nova, s.r.o., výrobce betonových výrobků, která má pobočky také v obcích Bystrovany, Slavíč a Čelechovice na Hané.

V Olomouci působí mnoho firem s různým zaměřením, co umožňuje uplatnění pro velmi široké spektrum profesí.
V potravinářství například Lesaffre Česko, a.s., výrobce droždí a pekařských surovin, nebo firma OLMA, a.s. zabývající se výrobou mlékárenských výrobků.

V papírenském průmyslu působí firma Smurfit Kappa Olomouc s.r.o., zabývající se výrobou papírových obalů. V chemickém průmyslu například firma FARMAK, a.s., výrobce farmaceutických substancí a chemických meziproduktů, nebo firma Spolpharma, s.r.o., výrobce dentální hygieny a kosmetiky, se sídlem v Ústí nad Labem. Zastoupení a tiskárnu má v Olomouci velký vydavatel deníků firma MAFRA, a.s..

Práce v Olomouci v IT:
Zaměstnání v Olomouci v oblasti informačních technologií mohou nabídnout například firma TESCO SW a.s. (vývoj, výroba a implementace software, služby v oblasti IT) se sídlem v Olomouci, firma ABRA Software a.s. s centrálou v Praze a také další softwarové firmy, které mají v Olomouci pobočku.

Další velmi široké možnosti získání práce v Olomouci mohou nabídnout velká i menší zdravotnická zařízení (největší je Fakultní nemocnice Olomouc), školská zařízení (všech úrovní vzdělání od mateřských škol až po univerzity) a úřady státní správy (krajské, okresní i obecné zastoupení).

Možnosti zaměstnání v nejbližším okolí Olomouce:
Nejvíce příležitostí pro získání zaměstnání v těsné blízkosti Olomouce nabízí obce Hlubočky a Lutín.
Možnosti nalézt nabídky práce v Hlubočkách (Mariánské Údolí), vzdálených od Olomouce jen 10km jsou především u dodavatelů pro letecký průmysl ale také u firem působících v jiných odvětvích průmyslu.
V obci Hlubočky působí například firmy:

 • FOUNDEIK, s.r.o. (výroba tenkostěnných odlitků)
 • Honeywell Aerospace Olomouc s.r.o. (výroba plechových dílů pro proudové motory, leteckých motorů) (dříve MORA AEROSPACE, a.s.)
 • J.M.I.T. a.s. (doprava, logistika a skladování)
 • KOVO DRUŽSTVO Olomouc (výroba radiátorů, pastí a pod.)
 • MORA MORAVIA, s.r.o. (výroba domácích spotřebičů) (součást skupiny Gorenje spol. s r.o., dříve MORA MORAVIA, a.s.)
 • SEKO EDM, a.s. (výroba komponentů pro letecké motory a parní turbíny)

Průmyslová obec Lutín je vzdálená od Olomouce necelých deset kilometrů. Pracovní příležitosti může nabídnout především strojírenství. V Lutíně má bohatou tradici výroba čerpadel.
Výrobou čerpadel se zabývají firmy SIGMA GROUP a.s., nebo SIGMA 1868 spol. s r.o.. Firma Edwards, s.r.o. se zabývá výrobou vakuových zařízení a firma John Crane Sigma a.s. vyrábí ucpávky a těsnící systémy pro různá odvětví průmyslu. Možnosti zaměstnání mimo strojírenství jsou například u firmy CAT-GATO, s.r.o., výrobce potřeb pro chovatele.

Pracovní příležitosti pro obyvatele Olomouce může nabídnout i obec Hněvotín nacházející se jen pár kilometrů jihozápadně od okresního města směrem na Lutín. V potravinářském průmyslu zde působí například firma Apetit food a.s., výrobce chlazených hotových jídel, baget, sendvičů, salátů, v kovovýrobě například firma WANZL spol. s r.o., výrobce nákupních vozíků, nebo ve výrobě stavebních materiálů firma Olomoucká obalovna Hněvotín, s.r.o., výrobce asfaltových směsí.

Významné postavení na Olomoucku má také zemědělství.

Nabídka práce Olomouc ZPS, TZP

Možnosti práce v Olomouci pro občany se změněnou pracovní schopností:

 • GAMA – O.O.P.P s.r.o. (výroba pracovních oděvů)
 • KOVIN, družstvo invalidu (kovovýroba, ostraha, atd.) – Hlubočky
 • ZDRAVTEX s.r.o. (výroba textilních výrobků pro zdravotnictví)

Nabídka práce Olomouc ZPS, TZP na úřadě práce.

Pracovní agentury v Olomouci

V Olomouci mají své zastoupení největší personální agentury v republice:

 • Grafton Recruitment s.r.o.
 • Index Nosluš s.r.o. (zaměstnání i brigády(brigády pro studenty))
 • Manpower, s.r.o.
 • Trenkwalder a.s.

V oblasti zprostředkování zaměstnání v Olomouci však působí i další agentury práce například:

 • Advantage Consulting, s.r.o.
 • ARBEIT CZ, s.r.o.
 • Dittmann Consulting s.r.o.

Pracovní agentury v okrese Olomouc:

 • ASKAT – agentura práce s.r.o. – Uničov
 • CPM Uničov, a.s. – Uničov, Brníčko

Ďalšie zdroje informácií: