Práce v Anglii – praktický průvodce

Pokud uvažujete o práci v zahraničí a mezi země, které přicházejí v úvahu patří i Velká Británie, potom si určitě musíte přečíst knihu Anglie na vlastní kůži.

Tato příručka je napsána speciálně pro Čechy a Slováky, kteří se rozhodli pracovat ve Velké Británii (UK) a na knižním trhu je svým zaměřením a množstvím nabízených informací jediná.

Patnáct kapitol podrobně rozebírá všechny součásti života ve Velké Británii a seznamuje čtenáře s tím, jak tam věci fungují. Například, co a jak je potřeba vyřídit na úřadech, jak se hledá ubytování a jak mít pod kontrolou všechny výdaje s bydlením související, jak zlepšit svou angličtinu a další.

Největší prostor je samozřejmě věnovaný kapitole Práce, v níž se nacházejí informace užitečné při hledání zaměstnání v Anglii a v celé Velké Británii. Kromě informací ohledně získání práce podrobně probírá také pracovní podmínky (pracovní doba, mzda, nárok na dovolenou, …)

Průvodce je bohatým zdrojem informací, které pomohou připravit se na život v cizí zemi a překonat počáteční stres způsobený jiným způsobem fungování v běžných situacích, kulturními rozdíly i jazykovou bariérou (problém porozumět mluvené angličtině, může mít na začátku i ten, kdo byl doma se svou angličtinou hvězda ;-)). Hned v první kapitola se nachází několik užitečných seznamů, které pomohou nezapomenout na nic důležitého.

Kromě uchazečů o zaměstnání se může hodit také pro zájemce o studium v Anglii (Spojeném království).

Publikace je v současné době vyprodána.