Práce v zahraničí

Díky vstupu České republiky do Evropské unie je práce v zahraničí pro Čechy mnohem dostupnější. Hned po vstupu všechny země původní EU s výjimkou Velké Británie, Irska a Švédska využila přechodná opatření a omezila přístup na svůj pracovní trh. Až na uvedené výjimky byla práce možná pouze s pracovním povolením. Postupem času své pracovní trhy otevřely téměř všechny země a práce v zahraničí co se týče Evropy je v současnosti omezena již jen v Rakousku a Německu.

Práce v zahraničí – obecné informace

V této sekci naleznete informace platné pro práci v zahraničí obecně. Ať už jde o práci v Anglii, Rakousku, Irsku, nebo kterékoli zemi EU, nebo světa. Jedná se především o praktické informace týkající se pracovního pobytu v zahraničí a přípravy před odjezdem do zahraničí. Důležitou součástí sekce jsou tipy na levné letenky a dopravu autobusem.

Práce v EU – přehled

Přehled všech zemí Evropské unie a Evropského sdružení volného obchodu a možnosti práce v těchto zemích.

Anglie (UK)

Sekce Anglie (UK) je nejrozsáhlejší. V této sekci najdete informace o životě a práci v Anglii a celé Británii (některé použitelné i jinde v zahraničí). Do pozornosti dáváme hlavně část práce v Anglii.

Rakousko

Vzhledem k tomu že na práci v Rakousku je stále nutné pracovní povolení týká se sekce Rakousko prioritně možnostem získání práce v Rakousku, a tématu pečovatelka. Více na téma práce v Rakousku.

Holandsko (Nizozemsko)

Možnosti práce v Holandsku a nejúčinnější možnosti hledání zaměstnání v této evropské zemi. Holandsko (Nizozemsko) – základní informace týkající se pracovního pobytu. Čtěte Práce v Holandsku.

Irsko

Základní informace týkající se života a práce v Irsku (Irské republice). Porovnání práce v Irsku s prací v Anglii.

Německo

Práce v Německu je do značné míry omezena. Uvedený seznam nabízí možnosti, jak lze navzdory omezením práci v Německu získat.

Práce v zahraničí je možná prakticky v kterékoli zemi EU s většími či menšími omezeními. Uvedené země jsou ty o které je co se týče práce největší zájem.

Práce v zahraničí přes českou pracovní agenturu